Кудзу (Пуерарія дольчата)

Нижченаведений текст - неповний переклад відповідного розділу з книги Бухнера

Наукова назва: Pueraria lobata

Назва в китайській медицині: 葛根 Ge gen

Входить до протоколу Бухнера по лікуванню хвороби Лайма (бореліозу). Функція - захист і зміцнення колагенових структур, усунення запалення в центральній нервовій системі, стимуляція регенерації нервових тканин, зменшення болю.

Входить до протоколу Бухнера по лікуванню мікоплазми.

Входить до протоколу Бухнера по лікуванню бартонелли.

Родина: Пуерарія, сімейства бобові.

Загальні відомості

Рослина походить з Японії і тропічних і субтропічних регіонів Східної і Південно-Східної Азії. Як інвазивний вид ця рослина тепер широко розпоширилась в Північній Америці та інших частинах світу. Є багаторічною лозою. Вражаючою є здатність кудзу виростати на 12 дюймів за день і до 100 футів за рік. Лоза кріпиться до інших рослин, повзе по них вверх і фактично вбиває їх, блокуючи доступ до світла своїм листям. Крім медицини рослина також використовується в кулінарії: листя для салатів, з коріння добувають крохмал, який має різні застосування в харчовій промисловості. Бджоли можуть збирати з кудзу мед червоного або рожевого кольору.

Корінь кудзу можна придбати в магазині компанії Lyme Essentials на prom.ua, або просто напишіть нам на мейл/вайбер/телеграм (контакти).

Частини рослини, що використовують

В медицині використовують корінння рослини у вигляді порошку або настоянки.

Дозування

В традиційній китайській медицині звичною дозою є 6-12 грам порошку кореня в день. Дозування в західній гербальній медицині зазвичай 1 грам порошку в день. Дозування в вигляді настоянки для лікування мікоплазми - 1/2 чайної ложки настоянки 3-4 рази в день. Дозування при лікуванні бореліозу (хвороби Лайма): 1/4 - 1/2 чайної ложки настоянки 3-4 рази на день.

Лікування бореліозу не слід проводити самостійно без консультації і нагляду хорошого лікаря. Перед тим, як розпочати курс лікування травами порадьтесь з вашим лікарем і добре вивчіть всі особливості застосування і протипоказання кожної рослини.

Лікувальні властивості і механізм дії

Кудзу дуже давно використовується в Японії і Китаї для лікування різних станів. Підвищує циркуляцію крові, знімає напругу в обличчі та шиї, має антивірусні властивості, знижує тиск крові і добре бореться з запальними процесами. Помагає усунути головний біль при енцефаліті, допомагає при паралічі Белла, зменшує запальний цитокіновий каскад. Корінь кудзу дуже добре знижує температуру при грипах і лихоманці, ефект триває близько 8 годин.

Головні складники кореня кудзу (пуерарін і каккалід) інгібують TNF-alpha, IL-1beta, NF-kB, ERK, iNOS, PGE2, COX-2, AP-1, ICAM-1, VCAM-1, E-selectin, С-реактивинй білок. Кудзу зменшує ураження в центральній нервовій системі, викликані цитокінами.

Кудзу має сильну захисну дію щодо головного иозку і центральної нервової системи, особливо при ішемії-реперфузії. Також має хорошу захисну дію при нейротоксичності в нейронах гіппокампу, викликаної бета-амілоїдозом. Захищає мітохондрії від реактивних форм кисню (ROS) і стимулює регенерацію периферійних нервів. Пуерарін інгібує рецептори болю в нейронах. Корінь кудзу має інтенсивну протизапвльну дію в ЦНС, зменшує динаміку автоімунних процесів в головному мозку. Є хорошим нейропротектором.

Права на контент і права перекладу захищені. Можете вільно використовувати частини тексту, але давайте посилання на цей сайт.