УКР РУС

Шоломник Байкальський

Наукова назва: Scutellaria baicalensis

Назва в китайській медицині: 黃芩, Huang Qin

Входить до основного протоколу Бухнера по лікуванню хвороби Лайма (бореліозу). В протоколі функція цієї рослини - нормалізація рівня цитокінів.

Входить до протоколу лікування коінфекції хламідії.

Входить до протоколу Бухнера для лікування мікоплазми/уреаплазми.

Входить до протоколу лікування коінфекції бартонелли.

Нижченаведений текст - неповний переклад відповідних розділів з книг Бухнера, а також інформація з інших наукових публікацій.

Сама рослина виглядає так:

В лікуванні лайм-бореліозу та коінфекцій застосовують лише коріння рослини:

Входить до 50 основних трав в традиційній китайській медицині, під назвою Huang Qin. Під цією назвою в китайській медицині маються на увазі такі види шоломниці: Scutellaria baicalensis, Scutellaria viscidula, Scutellaria amoena, Scutellaria ikoninkovii. Використовується для профілактики і лікування гепатиту, атеросклерозу, гіпертензії, гіперліпідемії, діабету 2го типу, дизентерії, виразкового коліту і респіраторних захворювань.

Важливо звертати увагу на наукову латинську назву рослини, бо шоломників є більше 200 різновидів.

Деколи люди, що проживають в Північній Америці, плутають Scutellaria lateriflora з шоломницею байкальською і вживають її для лікування. А це може бути небезпечно, бо в процесі збору Scutellaria lateriflora вона забруднюється досить суттєвим рівнем інших рослинних домішок. Для лікування лайму, мікоплазми чи вірусних інфекцій не можна використовувати листя американського вид Scutellaria latefiflora. Листя інших аидів шоломниці не використовується для лікування лайму і коінфекцій, вживається лише коріння.

Шоломниця має широкий спектр дії. Вона має противірусну, протизапальну, антиоксидативну, нейропротекторну, гепатопротекторну, гемостатичну, протиконвульсивну, протипухлинну і діуретичну дії. Такоє допомагає при підвищеному артеріальному тиску. Запобігає поширенню метастазів. Має також антибактеріальні і протигрибкові валстивості.

В контексті протимікробних властивостей шоломниця байкальська має більш виражену противірусну дію. Рослина активна проти вірусів грипу A (H1N1, H3N2), грипу B, вірусу Sendai, ВІЛ-1, гепатиту A, гепатиту B (і його резистентних форм), гепатиту C, коліфагу MS2, респіраторно-синцитіального вірусу людини, вірусу везикулярного стоматиту.

Якщо говорити про антибактеріальну дію цієї рослини, то вона поширюється на наступні види бактерій і грибків: Bacillus subtilis, Bacteroides malaninogenicus, Candida albicans, Chlamydia trachomatis, Corynebacterium xerosis, Escherichia coli, Enterococcus faecalis, Helicobacter pylori, Klebsiella pneumoniae, Kytococcus sedentarius, Lactobacillus plantarum, Microsporum audouinii, Microsporum canis, Mycobacterium smegmatis, Mycobacterium tuberculosis, Neisseria meningitidis, Proteus vulgaris, Salmonella spp., Shigella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Toxoplasma gondii, Vibrio cholerae. Але, наголошуєм ще раз, що антибактеріальна дія цієї рослини є доволі помірною. Тому основне використання шоломника є як противірусного препарату.

Шоломник є першочерговим засобом для респіраторних інфекцій, пневмонії, інфекцій, котрі вражають центральну нервову систему (менінгіт, енцефаліт, мікоплазма, Лайм, і т.д.), лихоманок, розладів травної системи і супутніх запальних процесів, діареї та дизентерії, запалень в печінці і нирках, інфекцій сечовидільної системи, нервових розладів, розладів сну, конвульсій, епілептичних нападів, і як підтримуюча терапія при раку.

Біохімія цієї рослини є досить складною, поки що ідентифіковано 781 різних речовин в складі Scutellaria baicalensis, в їх числі 27 противірусних чи антибактеріальних компонентів. Шість найбільш вважливих, як вважають дослідники, це: байкалеїн, вогонін, ороксилін А, байкалін, вогонозид і ороксилін А-7-глюкоронід. Кожен з них має сильну противірусну, протипухлинну і протизапальну дію. Серед інших важливих компонентів є scutellarin, naringenin, apigenin, лютеолін, мелатонін і серотонін.

Шоломник байкальський можна придбати в магазині компанії Lyme Essentials на prom.ua, або просто напишіть нам на мейл/вайбер/телеграм (контакти).

Ще порівняно недавно помилково вважалось, що мелатонін не міститься в рослинах, а лише у тваринних тканинах. На даний момент вже встановлено, що багато рослин продукують мелатонін (і серотонін теж). Шоломниця байкальська має в свому складі один з найвищих рівнів мелатоніну (7 мікрограм/грам) серед досі досліджених рослин. Також дослідження показали, що форма мелатоніну наявна в рослинах має хорошу біодоступність і спостерігається висока концентрація цього мелатоніну в плазмі тварин, що кормляться такими рослинами. Рослинний мелатонін зв'язується з мелатоніновими рецепторами в мозку людини, що відповідно дає правильний ефект. (Наприклад це добре допомагає впоратись з розладами циклів сну).

Складники шоломниці потрапляють в плазму крові в суттєвих концентраціях; байкалеїн має високу концентрацію в легенях, мозку і гіппокампі; вогонін в нирках, печінці і легенях. Байкалін концентрується в мозку, особливо в стріатумі, таламусі і гіпокампі. Багато з їхніх метаболітів також концентруються в цих локаціях.

Це означає, що ця рослина і її складники є дієвими для проблем, які викликає мікоплазма, зокрема через високий рівень мелатоніну.

Побічні дії і протипоказання

Шоломник байкальський рідко викликає якісь побічні дії, в основному дискомфорт в кишково-шлунковому тракті і діарею. Його не можна приймати під час вагітності. Потрібно уважно поставитись до прийому, якщо ви паралельно приймаєте фармацевтичні ліки, бо шоломник може підвищити їх біодоступність, і таким чином посилити їх дію. Може посилювати дію тискознижуючих(гіпотензивних) ліків при одночасному прийомі. Діабетики першого типу повинні радитись з лікарем, оскільки рослина може впливати на рівень інсуліну і глюкози в крові.

Взаємодія з іншими ліками

Шоломник має сильну синергетичну дію, тобто посилює ефект від одночасного приому інших лікарських засобів. Поміж іншим, шоломник інгібує дію NorA клітинної помпи, що деактивує деякі види резистентності до антибіотиків. Як і інші синергетичні трави, щоломниця є сильним противірусним засобом. Один з основних складників шоломника, байкалеїн, посилює дію рибавіріну, альбендазолу, ципрофлоксацину та амфотеріцину В.

Шоломник сильно інгібує CYP3A4, пропорційно до дозування, я якому приймається рослина. Це тип ензиму, який працює в печінці і каталізує реакції, що приймають участь в метаболізмі ліків. Через це концентрація ліків, які метаболізуються CYP3A4, при одночасному прийомі з шоломником буде вища ніж при просто прийомі цих ліків. Зокрема це стосується ацетамінофену, кодеїну, циклоспорину, діазепаму, ерітроміцину та багато інших засобів. Шоломник впливає на рівень засвоєння організмом антибіотиків.

Ще один складник рослини, Oroxylin A, є сильним інгібітором глікопротеїну P. Оскільки глікопротеїн P відповідає за блокування перетину речовинами в гематоецефалітному бар'єрі, в капілярах і в кишківнику, то це ще одни механізм, завдяки якому одночасний прийом шоломника збільшує концентрацію в крові інших лікарських засобів (фармацевтики і фітопрепаратів).

Посилює ефективність і протиракових ліків. Наприклад, дослідження показало, що засвоєння Paxlitaxel виростає вдвічі при одночасному прийомі Oroxylin A.

Дозування

В Китаї основним видом шоломниці, який застосовують в медицині є Scutellaria baicalensis. Точно не можна використовувати американські види шоломника, наприклад, Scutellari lateriflora, як для лікування Лайму, так і для лікування коінфекцій. Концентрація діючих речовин рослини в плазмі крові і органах досягає піку через годину після прийому, і тримається близько 4 годин. Тому прийом потрібно робити кожні 3-4 години для оптимальної дії.

Настоянка: 1:5, 50% спирту, 1/4-1/2 чайної ложки 3 рази на день. При гострій симптоматиці збільшіть дозування вдвічі.

Висушений корінь: китайське дозування, як завжди, високе - 3-9 грам за раз. Більшість клінічних досліджень і випробовувань робилися саме з таким дозуванням. Якщо ви приймаєте порошок кореня, або капсули - то орієнтуйтесь на таку дозу. розділену на три частини для прийому через кожні 4 години.

Лікування бореліозу не слід проводити самостійно без консультації і нагляду хорошого лікаря. Перед тим, як розпочати курс лікування травами порадьтесь з вашим лікарем і добре вивчіть всі особливості застосування і протипоказання кожної рослини.
Права на контент і права перекладу захищені. Можете вільно використовувати частини тексту, але давайте посилання на цей сайт.