УКР РУС

Шавлія Багатокоренева

Наукова назва: Salvia miltiorrhiza

Назва в китайській медицині: 丹參, Dan Shen

Входить до основного протоколу Бухнера по лікуванню хвороби Лайма (бореліозу). В протоколі функція цієї рослини - нормалізація рівня цитокінів.

Входить до протоколу лікування коінфекції хламідії.

Нижченаведений текст - неповний переклад відповідних розділів з книги Бухнера, а також інформація з інших наукових публікацій.

Сама рослина виглядає так:

В лікуванні лайм-бореліозу застосовують коріння рослини:

Salvia Miltiorrhiza (шавлія багатокоренева) є знаменитою в китайській медицині рослиною, яка використовується там щонайменше тисячоліття. Ця трава діє як нормалізатор рівня цитокінів (краще було б називати її адаптогеном цитокінів), тобто вона регулює рівень цитокінів при їх ненормальному балансі. Якщо активність цитокінів є надмірно високою, то шавлія знизить її, а якщо активність цитокінів замала - то шавлія її підвищить. Наприклад, дослідження показують, що при певних умовах шавлія знижує продукування оксиду азоту, а в інших випадках - підвищує його. При певних умовах рослина інгібує активність каспази, а в інших випадках - підвищує. В одних випадках вона стимулює апоптоз, а в інших умовах - пригнічує.

Таким чином, получається, що шавлія багатокоренева є адаптогеном імунної реакції, особливо при застосуванні в випадку нездорового, ненормального цитокінового балансу при інфекції. Якщо порівнювати фармакокінетичну дію шавлії в випадку хворого і здорового організму, то побачимо, що в стані хвороби складники шавлії потрапляють і локалізуються в пошкоджених частинах організму, де вони починають регулявати специфічні типи запальних процесів, які мають там місце. Якщо ж рослину приймає здорова людина, то вона ніяк не видозмінює баланс цитокінів.

Грунтовні досліди на мишах виявили, що цитокіновий профіль не мінявся в здорових мишей коли шавлію додавали в їх раціон у різних кількостях. Але, коли миші були спеціально щаражені бактерією Listeria, то шавлія міняла саме ті зміни в цитокіновому профілі, які виникали внаслідок зараження. Тому, ще раз, рослина працює як специфічний цитокіновий адаптоген, або іншими словами нормалізує цитокінову реакцію на різні погані події, такі як мікробна інфекція. Кілька інших важливих властивостей цієї рослини наведено далі.

Лікування бореліозу не слід проводити самостійно без консультації і нагляду хорошого лікаря. Перед тим, як розпочати курс лікування травами порадьтесь з вашим лікарем і добре вивчіть всі особливості застосування і протипоказання кожної рослини.

Шавлія Багатокоренева і Захист Органів

Шавлія є сильним протектором (навіть більше ніж Шоломник байкальський) клітинного апарату Гольджі і запобігає його фрагментації. (Лише ця дія вже суттєво понизить бактеріальне навантаження). Шавлія підвищує трансформуючий фактор росту beta-1 (TGNF-b1), який є мультифункціональним цитокіном, що міститься в апараті Гольджі і відповідає за його захист від фрагментації. Хламідії пригнічують дію цього цитокіну, що дозволяє їм легше пошкоджувати структури Гольджі. Шавлія також захищає GM130, важливий матричний білок, що міститься на поверхні структур Гольджі, стабілізуючи його структуру і таким чином зміцнює цілісність апарату Гольджі. Він бере участь в процесах клітинної модифікації, транспортуванні везикул, міграції клітин, обміні речовин між ними, поділі клітин, генерації мікротрубочок і підтримці структурної цілісності гладкої поверхневої сітки клітин. Якщо через будь-яку причину структури Гольджі фрагментуються, то експресія GM130 припиняється. Як довели профільні дослідження, шавлія є специфічною рослиною для рідтримки стабільності морфології і структури апарату Гольджі.

Так само надзвичайним є ефект шавлії на апарат Гольджі у нервових клітинах, що робить цю рослину придатною для боротьби з неврологічними проявами лайм-бореліозу і коінфекцій. При неврологічних захворюваннях, таких як юічний аміотропний склероз, хвороба Альцгеймера чи хвороба Паркінсона, структури Гольджі в нервових клітинах пошкоджуються. При захворюванні нейробореліозом, хламідіозом та іншими коінфекціями, пошкодження структур Гольджі вносять свою роль в появі симптоматики БАС/Альцгеймера/Паркінсона. Також шавлія інгібує rho кіназу (ROCK), що теж допомагає в захисті структур Гольджі. Виявилось, що це також захищає тканини серця і судин, роблячи шавлію специфічним до хламідійної інфекції препаратом.

Зауваження: дія шавлії досягає піку і тримається після 7 днів прийому. При хламідійній інфекції рослина повинна застосовуватись протягом довгого часу, щоб упевнитись, що концентрація її речовин досягає максимуму і тримається на такому рівні протягом багатьох циклів періодичного розмноження хламідій.

Salvia miltiorrhiza також захищає селезінку, зменшуючи запальні процеси в ній і підвищуючи імунітет селезінки.

Рослина відновлює цілісність слизових оболонок в клітинах, інфікованих бактеріями, що проникають скрізь слизовий шар (спеціалізація хламідій), покращує популяцію здорової мікрофлори в кишківнику і стан біоплівок корисних бактерій там, покращує мікроциркуляцію в кишківнику, відновлює його екосистему, зменшує надмірний ріст шкідливої мікрофлори.

Корінь шавлії багатокореневої можна придбати в магазині компанії Lyme Essentials на prom.ua, або просто напишіть нам на мейл/вайбер/телеграм (контакти).

Саме шавлія багатокоренева має виражену захисну дію щодо репродуктивної системи. Використання шавлії при зараженні хламідією (Chlamidia trachomatis) суттєво зменшує фіброз тканин урогенітальної системи, ціленаправлено зменшує запалення фалопієвих труб (сальпінгіт), їх спайки, і запобігає блокуванню фалопієвих труб рідиною транссудатом. (Застосування шавлії при хламідіозі статевої системи є незамінним).

При захворюванні хламідіозом фалопієві труби набувають нерівномірної ширини, звужуються в деяких місцях, а в інших випинаються, що робить їх трохи схожими на ковбасу. Це є одною з головних причин безпліддя спричиненого хламідіями (Chalamidia trachomatis). Подібні речі трапляються під час хламідіозу з артеріями, що оточують серце. Шавлія багатокоренева (Dan Shen) цілленапрямлено запобігає цьому, незалежно від локалізації проблеми. Дослідження ендометріозу (на щурах) показало, що прийом шавлії зменшує рівень цитокінових маркерів асоційованих з цією хворобою і полегшує симптоми.

При лікуванні різних хвороб було проведено кілька сотень (щонайменше) досліджень на людях з цією рослиною або її складниками. З цього короткого огляду ви можете побачити наскільки корисною може бути шавлія для лікування хламідіозу. Шавлія допомагає при: панкреатит, оральний підслизовий фіброз, ожиріння печінки, поліцистний синдром яєчників, пошкодження міокарду в людей з сильними опіками, хронічного захворювання артерій в людей з діабетом, гіпертензії, рівні тромбіну в людей, що перебувають на діалізі, хронічних хворобах серця, гіперхолестеримії, дисфункції судинного ендотелію, хронічному гепатиті В, цирозі печінки, хронічній астмі, ерозії матки, склеродермі, алергічному риніті, глаукомі, збільшеній селезінці, безсонні та іншому.

Побічні Дій та Протипоказання

При дозуваннях, що наближуються до максимальних прийнятих в китайській медицині (дивіться нижче) рідко можливі такі побічні дії: сухість в роті, запаморочення, кволість, заніміння, задишка, та інші симптоми, які зазвичай зникають спонтанно без припинення прийому рослини. В книгах з Китайської медицини згадується, що Salvia miltiorrhiza протипоказана людям з тенденцією до кровотеч. Шавлія багатокоренева є дуже нетоксичною рослиною, з медіанною летальною дозою LD50 при ін'єкціях рівною 40-80 грам/кілограм. В китайській фармакопеї рекомендується дозування в 9-15 грам кореня на день у формі відвару. В деяких випадках застосовують вищі дози, до 20 грам в день, при лікуванні запальних процесів, зокрема вірусного гепатиту. При ангіні чи артритах гарячого типу (класифікація артриту в китайській традиційній медицині) аж до 30-60 грам в день. Відносно високі дози шавлії, порівняно з іншими травами китайської медицини, обумовлені тим, що рослина містить відносно низькі рівні активних речовин, які слабо розчинні в воді. Тому спиртові настоянки краще витягують ці активні речовини.

Рекомендовано, щоб шавлія багатокоренева, чи ліки приготовані з неї, не застосовувались для лікування поганої циркуляції крові разом з варфарином (coumadin), оскільки тоді може посилитись антикоагулянтний ефект цього препарату. Таке стається рідко і ймовірно залежить від дозування, так як механізм по суті є просто накладанням антикоагулянтної дії варфарину і антикоагулянтної дії власне шавлії. Тому, люди що приймають варфарин повинні або зовсім не приймати шавлію, або приймати її менші дози і при тому регулярно здавати аналізи на згортання крові. Нема стандартного дозування цієї рослини, в традиційній китайській медицині дозування варіюється.

Права на контент і права перекладу захищені. Можете вільно використовувати частини тексту, але давайте посилання на цей сайт.